مبل استیل یا مبل سلطنتی چیست؟

مبل استیل یا مبل سلطنتی چیست؟

مبل استیل یا مبل سلطنتی چیست؟

مبل استیل یا مبل سلطنتی این شایستگی را دارد که برای داشتن آن هزینه زیادی را متقبل شوید و  هیچ کس نمی تواند منکر زیبایی و جلوه ی طرح و نقش آن در دکوراسیون خانه شود.مبل استیل علاوه بر آسایش و تن آسودگی که برای شما به ارمغان می آورد، منظرهای چشم نواز و باشکوه در فضای منزلتان ایجاد می کند.

طرحهای منبت بسیار زیبا که قالب کلی مبل را در برگرفته و مارپیچ هائی از گل ها و نقوش اسلیمی بر روی چوب که با رنگ هائی ژرف و پرمایه جلوه خاصی یافته اند. در این سبک، خطوط ملایم و منحنی ، زاویه های نرم چوب ، فریم نسبتا حجیم و وزن سنگین شاخصه ها ی چشمگیری هستند که آن را از استایل های دیگر متمایز می کند.

نا محدود بودن طرحهای منبت که بر روی تاج، دسته ها و پایه های مبل استیل یا مبل سلطنتی اجرا می شود موجب شده که این نوع از مبل نسبت به انواع دیگر مبل کلاسیک - نیمه استیل و مبل راحتی از تنوع بیشتری برخوردار باشد.

یکی از طرحهای موفق و خاص این استایل، مبل استیل ایتالیائی است . از خصوصیات این مبل میتوان به ظرافت و طراحی مدرن آن اشاره کرد. منظور از ظرافت، ظرافت بصری است، نوعی طراحی چشم نواز و لطیف،  نه اینکه مبل دارای چارچوب ضعیف و بی مایه باشد ، چرا که عموما در ساخت انواع مبل استیل( سلطنتی) از بهترین متریال و مرغوبترین چوب ها از جمله چوب راش و چوب گردو استفاده می شود.

نوع پر طرفدار و باشکوه دیگری از مبل استیل، مبل استیل فرانسوی است. در فرانسه قرون وسطی ، مبل نمادی از قدرت و شکوه بود. برجستگی های حیرت انگیز گل هائی که از کنده کاری چوب سربر می آورند. رنگهای طلائی ، مسی و قهوه ای باشکوه که بر آنها می نشست و پشتی ، دسته ها و نشیمن مخملی مبل ها را احاطه می کردند. در آن زمان بطور خاص، از پارچه های مخمل با رنگهای چشمگیر و در عین حال با وقار  مثل ارغوانی ، سرخ یاقوت فام ، سبز یشمی و .... استفاده می شد. که این رنگ ها با فریم منبت شده طلائی رنگ هنوز شکوه و تازگی خود را حفظ کرده اند و طرفداران خاص خود را دارند.

طرح برجسته و خاص دیگری از این شاخه مبل، مبل استیل مصری است . یکی از خصوصیات ویژه این طرح،  منبت ریز ، پرکار و نسبتامنظم و اسلیمی آن است. گل ها و طرحهائی که در عین ظرافت، برجسته و نمایان هستند. در مبل های سلطنتی مصری معمولا تاج مبل بلند و پرکار است و پایه ها زاویه ی نرمی ندارند. مبل استیل مصری فضائی رازآلود و رویائی از مشرق زمین را به منزل و دکوراسیون شما هدیه می کند.

رنگهای استفاده شده برای مبلمان استیل معمولا از طیف خاصی  انتخاب می شوند . رنگهای طلائی ، مسی و قهوه ای جزء کار های پرطرفدار هستند و بتازگی رنگهای ترکیبی و متعادل شده مانند صدفی_صورتی ، صدفی_ سبز ، بژ و خاکستری نیز استفاده میشود. 

پارچه های مورد استفاده در مبل سلطنتی نیز قطعا از بهترین نوع هستند که متناسب با رنگ چوب انتخاب و اجرا می شوند.معمولا برای مبل های پرکار و حجیم از پارچه های نسبتا ساده و بدون طرح استفاده می کنند و نهایتا ترکیبی از پارچه های ساده و طرحدار بطور همزمان می تواند گزینه خوبی باشد. قطعا پارچه های شانل نیز تکمیل کننده شکوه مبل سلطنتی و همچنین دکوراسیون شما هستند.

جالب است که بدانید کشورهای چین ، آلمان و ایتالیا به ترتیب سه رتبه اول در بخش تولید و صادرات مبل می باشند. در چند سال اخیر ترکیه نیز به جرگه تولیدکنندگان برتر مبل پیوسته است.

امید است که در سالهای آینده در بخش تولید مبل استیل (سلطنتی) ایران بتواند با تکیه بر پیشینه ی هنری و تاریخی خود و هنرمندان فعال در این صنعت ، رقیب جدی برای تولیدکنندگان برتر جهانی بشمار آید.

بخاطر داشته باشید که مبل سلطنتی سابقه اشرافیت اصیلی دارد که صرف نظر از قیمت بالائی ( که برازنده آن است)، نگین باشکوهی ست که در دکوراسیون منزل شما می درخشد. 

منبع: مبلمان ملایر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.